Web Tasarım Ankara
Gardentr Web Tasarım
Adres
Resitgalip Cd. Ilkadim Sk. 11/4 GOP, Cankaya, Ankara. Telefon: 850 396 91 61

Kaliteli Katalog Fotoğrafları

Kaliteli Katalog Fotoğrafları
(Günümüzde reklam ve görsellik, kurumsal firmaların olmazsa olmazı haline gelirken, İyi bir katalog çalışmasının birinci kuralı iyi bir ekiple çalışmak, yapılan katalog çalışmalarının reklamını sosyal medya ve basılı medya aracılığı ile etkin bir şekilde yapmak…
Siz de eğer kaliteli katalog fotoğrafları çekmek, kaliteli katalog tasarımları yapmak istiyorsanız G2 katalog tasarımları yapan bir firmadan ya da diğer katalog yapan firmalardan kamera kiralamanız yeterli değildir. Kendi ürün fotoğrafçılığınızı yapmak katalog tasarımlarınızı görsel olarak zenginleştirmek için kaliteli bir kameraya ihtiyacınız var… Aşağıdaki ip uçları kendi ürünlerinizin fotoğrafçılığını yapmada size yardımcı olacak.

İyi bir dijital kamera almak
(Katalog tasarımının en önemli bölümü olan ürün fotoğrafçılığında kendi ürünlerinizi fotoğraflamada başarı sağlamak için, iyi bir kameraya sahip olmanız gerekir. Kullanım kolaylığı, etkin kontrol ve uzun vadeli maliyet tasarrufu için kimi zaman dijital bir kamera önerilebilir ancak çoğu tüketici dijital kameralardan kaçınmalıdır.
Kamera seçiminde en önemli kriterlerden ilki, kameranın çoklu odaklı ve geniş bir lense sahip olmasıdır. Piyasada bulunan çoğu kamera küçük ebatlarda(“1/3”,”1/2”) lenslere sahiptir. Geniş bir cam, mercek ve 80 mm aralığını kapsayan bir odak uzunluğuna sahip kamera seçmekte fayda vardır.
Bir diğer husus, kameranın 5+ megapiksel çözünürlüğe sahip olmasıdır. 2 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera sıkı kırpma ile birçok ortak sayfalık ürün fotoğrafları için iyi olabilir fakat, 3 kareden daha büyük görüntüler için yetersizdir. İdeal çıkarılabilir lensler ile iyi bir SLR dijital fotoğraf makinesi seçilmelidir. Mükemmel bir fotoğraf kalitesini yakalamak için yeterli megapiksele sahip bir kamera seçtiğinizde, tecrübeniz arttıkça değiştirilebilir lensler size profesyonellik ve çok yönlülük katacaktır.)

Yan / Ön doldurma aydınlatma ile ana havai ışığı kullanın

(Birincil havai ışığa ek olarak bazen esnek dolgu aydınlatma gerekebilir. Bazı (4-6) kelepçeli floresan spot ışıkları size uygun olabilir. Bu, ürüne ön açılı ışık sağlamak için kullanılır. Kamerada asla flaş kullanmayın(!)

Her zaman tripod kullanın
(Hiçbir şey çok zaman ayırdığınız halde bulanık görüntüye sahip bir fotoğraf elde etmenizden daha kötü değildir. Geniş diyafram ayarı ve aydınlatma, uzun pozlama süreleri gerektirdiği için özellikle stüdyo çekimlerinde, her zaman bir tripod kullanın.
Dijital kameralar için, daha fazla ışık hem de gürültüyü azaltmaya yardımcı olacaktır.

Fotoğraf işleme
Ürün fotoğrafları tarandıktan veya indirildikten sonra Adobe Photoshop vb programlarla düzenlenmesi gerekir. Fotoğrafın boyutu(300 dpi vb), CMYK renk, Tıf formatında ayarlamak, arka planını kaldırmak, baskı için görüntü dosyası formatına dönüştürme, kırpma, pozlama, renk düzenleme gibi işlemler için bu tür programlar kullanılmalıdır.