Web Tasarım Ankara
Gardentr Web Tasarım
Adres
Resitgalip Cd. Ilkadim Sk. 11/4 GOP, Cankaya, Ankara. Telefon: 850 396 91 61

Katalog Tasarım

katalog, a4, a5, katalog baskı
 

KATALOG TASARIM & BASKI HİZMETİ

"FİRMANIZIN KİMLİĞİNE UYGUN KATALOG ÇALIŞMALARI İLE RAKİPLERİNİZDEN ÖNDE OLMANIZI HEDEFLİYORUZ."

Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi müşterilerinize anlatmanın bir diğer yolu da firmanıza ait Katalog Çalışması. Aynı zamanda bu çalışma Web Sitenizin kağıt haline dönüştürülmüş halidir. Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz ya da talep formunu doldurabilirsiniz.

Katalog Tasarım Projeleri Üzerinde Çalışma Şekliniz Nasıl?

Katalog iki kısımdan oluşur; Kapak ve İç sayfalar. Kapak, bir katalogun en önemli parçasıdır. İçindekileri okutmak için logo, slogan ve grafikler dikkat çekici, sektörüne uygun ve konseptiyle bütünleyici olmalıdır. Projemize başlamadan önce müşterimizin yaptığı işleri tanımak ve materyalleri talep etmek adına bir görüşme yaptıktan sonra topladığımız tüm veriler ışığında projemizi oluşturmaya başlıyoruz. İlk etapta hazırladığımız demo çalışmalarını müşterimizin beğenisine sunuyoruz ve müşterimizin de yönlendirmeleriyle demomuzu son haline getiriyoruz. Müşterilerimiz demonun baştan tasarlanmasını ya da demoya eklemeler, çıkarmalar yapılmasını teklif edebilir. Bu sebeple müşterilerimize seçimlerinde kolaylık sağlamak ve yönlendirici olmak bakımından örnek kapak ve iç sayfa demosu hazırlıyoruz. Demo son haline getirilip müşterimiz tarafından onaylandıktan sonra matbaaya uygun olarak tasarım çalışmalarımıza başlıyoruz.

Bu konuda tasarım şablonlarıyla çalışmaktan, hazır template katalog çalışmaları yapmaktan “özellikle” kaçınıyor ve müşterilerimizin kopya tasarımlar hakkında yönlendirmelerine sıcak bakmıyoruz.

Kreatif bir tasarım firmasının yeni fikirler oluşturmak, ses getiren projelere imza atmak, katalog görücülerinin olumlu düşüncelere sahip olmasını sağlamak gibi fikirlere sahip olmaması demek, başarısızlığı da beraberinde getirir. Şu anda Türkiye’de katalog tasarım sektörü birbirini tekrarlamakta kataloglar yalnızca içinde bilgiler barındıran kitapçılardan ibaret olmaktadır. Katalogu inceleyen müşterilerinizin bir süre sonra emek verilen kataloglarınızı çöp kutusuna atması kaçınılmaz olsa gerek.

Tasarım Fiyatları Ne Kadar?
Katalog ücretlerini belirleyen, genellikle sayfa sayısıdır. Tasarım firmaları bu konuda net bir fiyat verememektedir. Sayfa sayısıyla birlikte katalogda tasarımcısının tasarlaması gereken grafikler, resimler ve içerikler de fiyatı oluşturmada büyük etkenlerden biridir. Sadece text yazılardan oluşan bir kataloglarla, ağır grafik ve istatistiklerden oluşan kataloglar arasında hizmet alan müşterilerin hakları gözetilerek uygun bir fiyat analizi oluşturulur. Burada net bir fiyat vermek çok zordur. Katalog ücretlerini etkileyen çok sayıda faktör mevcut ama bir fiyat aralığı vermemiz gerekirse 8 sayfalık bir katalog çalışması proje ağırlığına göre 500 tl - 1500 tl arasında değişmektedir.

Katalog Tasarımlarında Ufku Genişletmek
GardenTR Ekibi olarak, çayımızla birlikte tasarım gündemini, yeni stil ve tarzları bilgisayarın başına geçer geçmez okumadan işimizin başına geçmeyiz. Hayatta ufkumuzun genişlemesi için nasıl bolca kitap, dergi ve makale okuyorsak, göz zevkimizin gelişmesi, şekillenmesi için de durmadan okuyoruz, inceliyoruz ve araştırıyoruz. Özellikle başarı getirmiş her bir tasarımın kendi başarısına paralel olarak bizi ne kadar başarıya götürdüğünü belirtmeliyiz.İlgili Blog Paylaşımları

Birbirinden Yaratıcı Katalog Tasarım Örnekleri

27 Yaratıcı Tasarım: Kitap ve Katalog Kapakları

Peki Müşterilerimizin Fikirleri?
Dünyada başarıya ulaşmış fikir ve çizgileri incelerken, müşterilerimizin de bu fikirlere aşina olmasını gönülden diliyoruz. Müşteri ve tasarımcı arasındaki köprüyü kurmak adına oluşturduğumuz blogumuzdaki tasarım önerilerini mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Elimizden geldiğince blog yazılarımızı yararlı bilgilerle genişletiyor, tasarım konusunda köprü görevi üstlenmeye çalışıyoruz.

Katalog Projesi Teslimi Ne Kadar Sürer?
Proje Teslimi sayfa sayısı ve talep edilen bilgilere göre değişkenlik gösterir. Tüm materyaller bize ulaşmışsa; genel olarak 16 sayfalık bir katalog için, demo çalışmamız 3-4 iş günü, demonun onaylanmasının ardından katalog çalışmamız da 7-10 iş günü arasında değişir. Sayfa sayısı ve materyal gecikmeleri sürenin artmasına neden olur. Çalışmamıza başladıktan ve sayfa sayısı ile istenilen hizmetler belirlendikten sonra tasarımcımız kaç gün içerisinde katalog tasarımı projesinin teslim edileceğini belirtir.

İlgili Linkler;
Kaliteli Katalog Fotoğrafları
Katalog Terimleri Sözlüğü
Katalog Projelerini Yönetme
Profesyonel Katalog Tasarımları
Katalog Tasarım Teknikleri
Online Katalog Nedir?

 

KATALOG TASARIM & BASKI HİZMETİ

GÖRSEL: Tugcular Katalog

YAYIN TARİHİ : 2013

ANAHTAR KELİME : Katalog Tasarım Ankara, Katalog Baskı

SORULARINIZ İÇİN: info@gardentr.com