Web Tasarım Ankara
Gardentr Web Tasarım
Adres
Resitgalip Cd. Ilkadim Sk. 11/4 GOP, Cankaya, Ankara. Telefon: 850 396 91 61

Web Tasarım Siteleri Pazarlama Stratejileri

Web Tasarım Siteleri-Pazarlama
Her web sitesi müşteri ve ziyaretçi trafiğini arttırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca bu web siteleri pazarlama hedeflerini destekleyen ve marka etkisini maksimum amaca çıkarmak için oluşturulmuştur. Oluşturulan web sayfaları, içerik yönetimi yapılarak web sitenizin arama motorlarında entegre edilir ve sosyal medya üzerinden web sayfalarının bağlantısına izin verir. Ayrıca bu web sayfalarının, markette, e-posta ile pazarlama ve tanıtımı gerçekleştirilir.

GENEL ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU

Her web sitesi projesinde, arama motoru, web sayfası sahibine nasıl fayda sağlar, bu konuda nasıl rehberlik edilebilir gibi sorular üzerinde yoğunlaşmak çok önemli bir noktadır. Siz de bu konuda araştırmalar yapabilirsiniz. Web sitesine erişimde kullanılabilecek kelimelerin belirlenmesi aşamasında anahtar sözcükler titizlikle seçilmelidir.

E-POSTA İLE PAZARLAMA YÖNTEMİ
Email marketing ya da e-posta pazarlaması we sitesi olan şirketlerin pazarlama stratejilerinden biri olarak öne çıkıyor. Uzun süredir, şirketler tarafından bu yöntem tercih edilmesine rağmen, gözden kaçırılan noktalar oluyor. Web sitesi yapan firmaların bu konuda web sitesi sahibine yardımcı olması gerekmektedir. E-mail marketing’de yapılan yanlışların, mailleri spam yapmamak için gerekli çalışmaların, web sitesine abone olan kişi sayısının ve web sayfasına yapılan ziyaretçi tıklamalarının sayısının arttırılması konusunda neler yapılabileceği üzerinde, web sitesi sahibi ile görüşülmelidir.

WEB SİTESİ TASARIMI
Tasarım kalitesi, doğrudan bir şirketin bir ziyaretçinin algısını etkiler. Büyük ve güçlü web sitesi tasarımı güven oluşturur. Pazarlama çalışmasında mutlaka web sayfası olmalıdır.
Web sitesi tasarımı, şirketlerin prestijini arttıracağı gibi, site sahibine sektöründe ciddi zarar da verebilir. Sitenin açılmaması veya açılırken hata vermesi, site tasarımının, web sitesi isteyen şirketin sektörüne hitap etmemesi, web sayfasının amacına uygun dizayn edilmemesi veya işletmeyi yansıtmaması, faydadan cok zarar verecektir. Web sitesi sahibinin ihtiyaçları doğrultusunda, profesyonel web tasarım şirketlerince hazırlanması ve basettiğimiz hataları barındırmaması adına, web sitesi çalışmalarımızı özenle yürütmeliyiz. Web sitesinin yapım aşamasında gözden kaçırdığınız ufak detaylar pazarlama aşamasında, hedef müşteri kitlenize itici gelebileceği gibi, şablonlardan hazırlanmış amatör web sitesi sayfaları ilerleyen aşamalarda işinizi baltalayacaktır.

Web sitesi tasarımı yaptırma aşamasında, sektörünüzde yer alan şirketlere ait web sitelerine göz atmanızda fayda var. Diğer şirketlerin web tasarımı, web sayfaları konusunda önbilgi sahibi olmak web tasarımı aşamasında, web tasarım firmalarından talep edeceğiniz tasarım konusunda hazırlıklı olmanızı sağlar. Sektörde öncü şirketlerden biri olmak istiyorsanız, çalışma yapacağınız profesyonel web tasarım şirketiniz ile birlikte doğru ve hedef kitleye hitap eden bir imaj çizebilmeniz ve yeniliklere açık olmanız çok önemlidir. Pazarlama ve tasarım, imaj ve yenilikçi düşünce birbirlerinden ayrılmaz olgulardır.

KULLANICI DOSTU WEB SAYFALARI

Web siteleri çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir. Ziyaretçiler web sayfanıza giriş yaptığı andan itibaren içeriklerinize ve diğer bilgilere kolaylıkla ulaşabilir olmalıdır. Ayrıca web sitesi içerik olarak güçlü, ziyaretçisini doğru yönlendiren bir yapıda olmalıdır. Görsel açıdan uyumlu bir web sayfası amacına uygun tasarlanmalı ve fazla görsel veya fazla bilgi ile ziyaretçisini yormamalıdır.

Web sitesinin sayfaları birbiri ile bütünlük içinde olmalı, web sayfasında aranan bilgi kolayca bulunabilir şekilde sınıflandırılmalıdır.

Web sitesinin grafik arayüzü, tasarımda kullanılan renkler, web sayfalarına ulaşımı kolaylaştıracak menü ve erişim yapısı müşteri kitlesine odakalanarak yapılandırılmalıdır.

Web tasarımı esnasında göz önünde bulundurulacak husus kullanıcıya ürün ve web hizmetini en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu sebeple web sitesinin barındırdığı web sayfaları ağır animasyonlar içermemelidir. Böylece web sayfasının açılma hızında düşüklük yaşanmamalıdır.Web sayfalarına video ve ses kaydı eklenirken bu noktaya dikkat edilmelidir.

Pazarlama ve reklam çalışmalarında ön planda tutulan web sitesinin bu noktalara dikkat edilerek profesyonel bir web tasarım şirketi tarafından yapılması, pazarlama aşamasında şirketinizi ileriye taşıyacak ayrıntıdır.


DUYARLI WEB TASARIM MOBİL DOSTU OLMALI
Web tasarım çalışmanızı yaptırdıktan sonra pazarlama aşamasına geçtiniz fakat mobil cihazlarla web sitenizin uyumlu olması gerektiği konusunda sorun yaşıyorsunuz...Pazarlama aşamasında sizi en zorlayacak konulardan birisi de budur çünkü gelişen teknolojiyle birlikte ikinci plana atılan bilgisayarların yerini mobil telefonlar aldı. Web tasarım yapan firmalarla görüşürken üzerinde durmanız gereken bu konuyu atlamadan çalışmalarınızı yürütmelisiniz. Web tasarım çalışmaları yapılırken uygulayacağınız metod;  “Duyarlı Web Tasarım” veya “Mobil Uyumlu Web Tasarım” çalışmasıdır.

Mobil Uyumlu Web Tasarım ne demektir?
Mobil Uyumlu Web Siteleri, web sitesinin içeriğine, kullanıcının şartlarına(kullanılan platformun ekran boyutuna) göre uyarlanır. Burada Web tasarım şirketlerine düşen iş, mevcut cihazlara göre, dahası çıkabilecek olan cihazlara göre web tasarımı ve web sitesi hizmetleri oluşturabilmektir. Mevcut müşterilerinizin veya müşteri adaylarınızın web sitenize ve markanıza her açıdan saygı duyabilmesi için web sayfanızın ve çalıştığınız web tasarım firmanızın rekabetçi ve yenilikçi bir tarzda çalışması gerekmektedir.

Mobil Uyumlu Web Tasarımının gelecekte yeri nedir?

Mobil kullanımı arttıkça elbette web tasarımlarının, web sitesi çalışmalarının bu kullanımdan doğacak ihtiyaca cevap vermesi gerekir. Masaüstü tarayıcıların yakın zamanda geride kalacağı bir teknolojik dünyada, web sitelerinin bu duruma uyum sağlamaması ve web sayfalarının bu husus gözardı edilerek oluşturulması marka sahibi web tasarım hizmeti isteyen şirketleri zor durumda bıkaracaktır. Web tasarım hizmetleri cep telefonları ve tabletlerle uyumlu halde yürütülse bile notebook, e-okuyucular veya icat edilmiş/edilecek oyun sistemlerinde çalışacak mı sorusu web tasarım yapan şirketlerin ve web sitesi çalışması yapan profesyonellerin düşünmesi gereken ayrı bir konudur.

Web siteniz için uygun çalışma hangisidir?
Web tasarım işi her şirket için ayrı bir çalışmadır ve web sitesi yapan şirketler, her müşterisinin kendine özgü bir yapısı olduğunu bilir. Burada sizin şirketinize özel tecrübeli bir web sitesi uzmanı işinize yarayacaktır.

Mobil Uyumlu Web sitesi sizin şirketiniz için gerekli mi?
Şuan kullandığınız web sitenizi değiştirmek hiç işinize gelmiyor olabilir ama gelişen teknolojiyle değişen web tasarım çalışmaları sizi bu değişime mecbur bırakacaktır. Müşteri kitlenizin değişen ihtiyaçlarına cevap veremeyen bir web sitesi, elbette pazarlama aşamasında size dezavantaj olarak döner. Kullanıcıların teknolojiyle ilişkisi arttıkça web sayfanızda sürekli güncellemeye gitmek ve çalıştığınız web tasarım şirketinizle yeniliğe açık bir biçimde çalışmak sizin için zorunlu hale gelir.

Örneğin; mobil cihazından lokantanızın adresine bakan bir kişi, web sayfasına girişte ve web sitesinin kullanımında zorluk yaşıyorsa yeni müşteri kazanımızın ve pazarlama çalışmalarınız boşa çıkacaktır.

Web sitenizde sürekli güncelleme ve web sayfalarında değişen teknolojiye adapte olma isteği pazarlama yaparken en çok ihtiyacınız olan noktadır. Doğru zamanda doğru hareket etmeli ve web sitenizi gelişmelere açık tutmalısınız. Web tasarım şirketinizle birlikte hareket etmeli ve rakip firmaların web sitelerinde yaşanan değişim ve hareketlerden haberdar olmalısınız. Rekabetçi ortamda sizi kazandıracak olan güncel web sayfanızdır.