Web Tasarım Ankara
Gardentr Web Tasarım
Adres
Resitgalip Cd. Ilkadim Sk. 11/4 GOP, Cankaya, Ankara. Telefon: 850 396 91 61

Seo Nedir?

Web Tasarım & SEO İişkisi
Öncelikle makalelerimizi okumaya yeni başladıysanız ve Web Tasarım ile ilgili fazla bilgiye sahip değilseniz; Web Tasarım Nedir? konulu makalemizi okumanızı öneririz. Web Tasarım Sitesi ve Seo Hizmetleri müşterilerinizi internet ortamında kat kat artırmayı düşünüyorsanız ayrılmaz ikilidir. Seo Hizmeti yapabilmek için yayında olan bir Web Sitesi şarttır.

Diyelim ki tüm Web Tasarım Sayfası işlemlerinizi bitirdiniz, kod altypaısı tamamlandı, siteniz yayına hazır. Bu Web ile ilgili tüm işlemlerinizin bittiği anlamına gelmez. İnternet ortamında milyonlarca Web Sayfası yayındadır ve çoğuna ulaşmak, Google Arama Motorları için mümkün değildir. Seo Hizmeti ve Google Arama Motorları bu konuda uyum içinde olmalıdır.

Google Arama Motorları;
Belirledikleri kriterler sayesinde her Web Tasarım Sitesi'nin uyduğu kod alt yapısına, web sitesinde kullanılan görsellere verilen isimlere, toplam kelime sayısına, kelimelerin adetine kadar bir çok şeyi hesaplayarak puanlama verirler. Bu puanlar ve arama motorunda aratılan kelimeler, sıralanan sayfalarda puanlarına göre sıraya girmesini sağlar. Diyelim ki A firması, lazer kesim yapan bir fabrika ve Google aramalarında da "lazer kesim" anahtar kelimesinde 1. sayfada çıkmak istiyor. Google arama motorunun bu konuda en sağlıklı sonucu verebilmesi adına bazı süzgeçleri vardır.

1. Lazer Kesim anahtar kelimesine gerekli önem verilmiş mi?
Bunu anlamak için Lazer Kesim kelimesinin öncelikli olarak kullanılması gerektiği için Google Arama Motoru, başlık içinde bu kelimeyi arar. Eğer Lazer Kesim anahtar kelimesi başlıkta yoksa dezavantaj olarak arka sayfalara düşersiniz, İkinci kriter lazer kesim anahtar kelimesinin <h1> tag i içinde kullanılıp kullanılmadığıdır. Yine kullanılmamışsa dezavantaj sağlar. Web Sayfası içerisinde toplam kullanılan lazer kesim anahtar kelimesi hesaplanır. Çok düşük şekilde bu kelimeler bulunursa yine dezavantaj getirir. Unutmayın ki sizinle birlikte yüzlerce firma en önde çıkma savaşına girmiştir ve bu konuda Google Arama Motoru'nu ikna etmek hiç de görüldüğü kadar kolay değildir.

2. Lazer Kesim anahtar kelimesi "meta tag"lerde geçiyor mu?
Meta Tag'ler Web Sayfanızın kuruluş amacı, ana konuları, önemi ile ilgili bilgiler veren bir bölümdür. Bu bölüm aynen bir kitabın kapak ve içindekiler bölümü gibidir. Eğer kapak ve içindekiler bölümü lazer kesimden bir şeyler içermiyorsa içindekiler nasıl Lazer Kesim anahtar kelimesini içinde barındırabilir. Bu Google Arama Motoru'nda dışında yoksa içinde hiç yok algısı getirir.

3. Lazer Kesim ile ilgili içerikler düzgün yazılmış mı?
Lazer Kesim anahtar kelimesin için Google Arama Motorlarında ön sıralarda yer almak istiyorsanız içerik kısmında lazer kesimin ne olduğunu, hizmetlerin nasıl işlediğini, hangi tür oluşumlardan geçtiğini anlatan içerikler, görsellerle zenginleştirilmiş yazılar size avantaj sağlayacaktır.

4. Web Tasarım Sitesini ziyaret eden ziyaretçiler memnun mu?
Google Arama Motoru toplam ziyaretçi ne kadar, ziyaretçiler hangi sıklıkla tekrar ziyarette bulundular, ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor mu, ziyaretçiler kaç dakika sitede durdular gibi bir çok sorgulama süzgecine sahiptirler. Bu aşamayı geçmek için ziyaretçilerinizi Sosyal Medya'dan çekmeye çalışmalısınız.

5. Web Tasarım Sitesi diğer Siteler tarafından öneriliyor mu?

Backlink olarak bilinen bu aşama zincir aşamalardan biridir. Google Arama Motoru mantığı, eğer bu web sayfası birçok Web Sayfasında da yayınlanıyorsa demek ki kayda değer bilgiler içeriyor ve öneriliyor diye düşünür.

6. Web Tasarım Sitesi her sene değişen css, html, php, java kodlarını takip ediyor mu?
Google Arama Motorları en sağlıklı Web Tasarım Sitesini bulabilmek için sıklıkla yenilikler getirirler ve buna uyulması durumunda size daha fazla puan verirler. O yüzden bu kodları takip etmek ve güncel kodları Web Tasarım Sitesi'nde kullanmak size oldukça avantaj getirir.

7. Web Tasarım Sitesi hızlı mı?
Google Arama Motoru Optimizasyonu Web Sayfası'nın hantal oluğ olmadığını incelerler. Web sayfası dosya boyutu hem düşük mb olmalı hem de kodlar yenilikçi olmalıdır. Yyavaş açılan siteler size dezavantaj sağlayacaktır.

Bunun haricinde Web Sitenizin domain yaşı, parka düşüp düşmediği, domain isminin elverişli olması, domainin barındırıldığı firmanın güvenilirliği ve daha sayamadığımız bir çok şeyi analiz ederek en doğru web sitesinin en üst sıralarda yer almasını sağlayan bir sistemdir.


Yazar:
gardenTR Web Tasarım