Firmanızın kimliğine uygun web tasarım ve içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Web tasarım paketlerimizi inceleyin.
Web Tasarım Yazar: Gardentr Web

 

Yaratıcı Ambalaj Tasarımı Örnekleri

Günümüzde rekabet çoğaldıkça ürünlerin ve hizmetlerin satılması için projelerin görsel yaratıcı fikirlerle desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda grafik tasarımcılara çok iş düşüyor. Grafik tasarım hizmetleri, her sektörde kullanılması gereken zorunlu bir meslek adeta. Genelde çoğumuz sık kullandığımız ürünlerin ambalajlarını, çöpe atılması gereken koruyucu malzemeler olarak düşünürüz. Bizim için paketten çok içindeki ürünün niteliği önemlidir. Aşağıdaki yaratıcı ambalaj tasarımlarını gördükten sonra fikriniz değişecek. Aynı niteliklere sahip iki ürünün ambalaj tasarımları sizin seçimlerinizi doğrudan etkileyecek. 

Şimdi bu bilgiler ışığında aşağıdaki dahice hazırlanmış ambalaj tasarımlarına göz atalım;


Ambalaj Fikir & Tasarım: WPP


Tasarım Kaynak: WPPTasarım Kaynak: Naoto Fukasawa


Tasarım Kaynak: Visual AdviceTasarım Kaynak: Gill Design


Tasarım Kaynak: KIAN


Tasarım Kaynak: Fresh ChickenTasarım Kaynak: Behance


Tasarım Kaynak: Angielski TeaTasarım Kaynak: Sabotage PGKTasarım Kaynak: Samuraid


Tasarım Kaynak: Thedieline


Tasarım Kaynak: Poilu

Ambalaj Fikir & Tasarım: JWT


İlginizi çekebilir;
Yaratıcı Ambalaj Tasarım Örnekleri II

Grafik tasarımları, iki kitleye hitap etmekte; Üretici ve Müşteriler. İki kitleyi de memnun edebilmek, beğenisini kazanmak, aynı zamanda belli kriterlere uygunluğunu sağlayarak kötü geri dönüşler sağlamamak adına profesyonel bir grafik tasarımcıya önemli görevler düşüyor.
Bu kriterlere bir örnek vererek konuyu pekiştirelim. Taze ıspanak satışı yapan bir markadan yola çıkalım;

Grafik Tasarım Firmasıyım
Siz bir Grafik Tasarımcısısınız. Müşteriniz Taze Ispanak satıcısı. Sizden istediği; satışlarını artırmak, markalaşmak. İşiniz biraz zor gibi gözüküyor. Neden?

1. Ispanak tüketilmesi gereken sağlıklı bir ürün ama çocuklar tarafından hamburgerin yerini tutmuyor. Rakipleri cezbedici.
2. Fabrikasyon bir ürün değil. Taze tüketilmesi gerektiği için ambalajın kullanışlı olması gerekiyor.
3. Pahalı bir ürün değil dolayısıyla matbaa maliyetlerinin ekonomik olması gerekiyor,
4. Ambalaj Tasarımının bir çok yaş grubuna hitap etmesi gerekiyor. Farklı tasarımlar uygulanabilecek bir ürün. Çocuklar, Ev Hanımları, Öğrenciler, Hesaplı ürün bekleyen tüketiciler, Kaliteli ürün bekleyen tüketiciler…

Üreticiyim
Satışlarınızı artırmak istiyorsunuz. Ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bunun için;
1. İleriyi de hesaplayabilecek Profesyonel bir Grafik Tasarım Firmasına ihtiyacınız var,
2. Konuya vakıf şirketin yönlendirmesi ve bilgi aktarımıyla, alternatif yollar ve fikirlerin verimli toplantılarla pekiştirilmesi gerekiyor,
3. Hedef kitlenin belirlenmesi ve bu kitleye göre oluşturulan tasarımın sizi yansıtması, firmanıza tezat bir kurumsal kimlik oluşturulmaması gerekiyor.
4. Projenin kar getirmesi gerekiyor. Zarar sağlayacak tüm etkenlerin elenmesi gerekiyor. Aksi taktirde şirketinizin sekteye uğraması söz konusu olabilir.